Czesław Janczarski - O Lechu, Czechu i Rusie

Okładka książki

Wędrówka Trzech Braci: Legenda o Lechu, Czechu i Rusie

W świecie baśni i legend, gdzie czas płynie inaczej, żyli trzej bracia: Lech, Czech i Rus. Ich historia to opowieść o wędrówce, o poszukiwaniu miejsca, gdzie mogliby stworzyć swój własny dom. Po wielu latach wędrowania przez krainy, pełne tajemnic i niebezpieczeństw, bracia dotarli do ziemi, gdzie mieli odnaleźć swój los.

W "O Lechu, Czechu i Rusie" Czesława Janczarskiego, poznajemy opowieść o początkach polskiej państwowości, przedstawioną w formie wierszowanej legendy. Przygody trzech braci są pełne magii, napięcia i niezwykłych spotkań. Wspólnie przeżywają chwile radości i smutku, pokonują przeszkody i stawiają czoła wyzwaniom.

Lecha, którego historia zapisała się w narodowych annałach, przyciągają zielone wzgórza i błękitne jeziora. Tam, nad brzegiem jeziora, buduje swoje gniazdo, dając początek polskiemu narodowi. Czech, zakochany w urokach górskich dolin, wybiera miejsce wśród wzgórz, gdzie zakłada swoje osadę, dając początek czeskiemu narodowi. Rus, zafascynowany rozległymi równinami, wybiera miejsce na wschodzie, gdzie tworzy swoje państwo, dając początek narodowi ruskiemu.

Opowieść "O Lechu, Czechu i Rusie" to nie tylko fascynująca podróż w przeszłość, ale także piękna i mądra lekcja o odwadze, wierności i braterstwie. Ilustrowana przez Jana Zielińskiego, ta książka z pewnością zachwyci nie tylko najmłodszych czytelników, ale również dorosłych, którzy chcą zanurzyć się w świecie słowiańskich legend i odkryć tajemnice początków naszych narodów.

Czesław Janczarski, autor książki, był znanym polskim poetą i pisarzem dla dzieci, tworzącym pełne magii i humoru opowieści, które zdobyły uznanie i miłość czytelników w każdym wieku.


WydawnictwoWydawnictwo Łódzkie
data wydanialipiec 1983 (data przybliżona)
ISBN8321802923
liczba stron30
słowa kluczowepodanie, biały orzeł, bracia, wędrówka, Lech, Czech, Rus, Gniezno
kategoriaLiteratura dziecięca
językpolski
Możliwość komentowania i oceniania dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników, zarejestruj się!
Rejestracja jest darmowa i bardzo szybka! Kliknij tutaj aby założyć konto. Trwa to tylko 15 sekund!.

Komentarze, recenzje i oceny użytkowników

misiolek372 w dniu 21:32 01-08-2022 napisał:
wspaniala ksiazka z dziecinstwa
Ocena książki:

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Rejestracja jest darmowa i bardzo szybka! Kliknij tutaj, aby założyć konto. Trwa to tylko 15 sekund!.

Podobne książki do Czesław Janczarski - O Lechu, Czechu i Rusie

Logowanie
Rejestracja