Komentarze
Książka Komentarz
Ewa Czerniawska - Człowiek w świecie zapachów Arcydzieło
Czesław Janczarski - O Lechu, Czechu i Rusie wspaniala ksiazka z dziecinstwa
Gideon Greif - "...płakaliśmy bez łez...": Relacje byłych więźniów żydowskiego Sonderkommando z Auschwitz Wspaniałą książka!
Wiesław Adamczyk - Kiedy Bóg odwrócił wzrok. Odyseja wojenna, wygnanie i wybawienie Warto przeczytać!!
Petr Schink - Agent JFK 8: Kaliber 45 Dobra książka, liga Mirosława Żambocha. Na plus.
Neil Gaiman - Mity nordyckie Najlepiej napisana mitologia
Nik Chmiel - Psychologia pracy i organizacji Książka przedstawia najważniejsze problemy współczesnej psychologii pracy. Jest bardzo pomocna w uświadomieniu sobie z czym pracownik może mieć problem, Powinna być podstawa dla wszystkich zarządzających personelem.
Nik Chmiel - Psychologia pracy i organizacji Pomocna w nauce o zarządzaniu placówkami. Kompendium na temat czynników stresu w organizacji,
Tomasz P. Krzeszowski - Gramatyka angielska dla Polaków Dzisiaj juz nie pisza tak wspanialych ksiazek
David Day - Bestiariusz Tolkienowski Bardzo mi się podobała.
Igor Bartosik - Ja z krematorium Auschwitz. Rozmowa z Henrykiem Mandelbaumem Świetna książka.
Zbigniew Neugebauer - Wracajcie szczęśliwie do bazy Przeczytana pierwszy raz w latach 70 po wypożyczeniu z biblioteki. Ciekawe i humorystyczne spojrzenie na sytuacje, które mogły się wydarzyć podczas wojny polskim żołnierzom.
Yvon Chouinard - Dajcie im popływać Bardzo dobra pozycja . Szczegolnie dla ludzi ktorzy probuja swoje zycie zmienic na lepsze . Sa firmy ktorye mysla o srodowisku i nas . Polecam
Waldemar Zillinger - Zbiór zadań z fizyki Wspaniały podręcznik do zgłębiania zagadnień fizyki.
Conrad W. Baars - Integracja psychiczna. O nerwicach i ich leczeniu. Bardzo ciekawe i systematyczne ujęcie nerwic z wieloma konkretnymi przykładami a także teorią.
Uppaluri Gopala Krishnamurti - Mistyka, oświecenie. Mistyfikacje świętego biznesu Dotyka naistotniejszych pytań egzystencjonalnych.
Robert Bringhurst - Elementarz stylu w typografii Pięknie wydana, pięknie napisana i pięknie przetłumaczona.
Henryk Mruk - Strategia produktu Kiedyś byłem Product Managerem - w tej książce znalazłem wszystko, co było mi potrzebne na samym początku kariery w marketingu. Napisana językiem zrozumiałym, nie nadmiernie skomplikowanym.
Józef Dobosz - Słownik władców polskich Super!
autor nieznany - Czarodziejskie baśnie. Rosyjskie baśnie ludowe Jedne z ulubionych bajek mojego dzieciństwa, dodatkowo przepięknie zilustrowane :)
René Girard - Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica Nie jest to lektura "do poduchy", ale bardzo polecam zainteresowanych tematem religijności naturalnej. Bardzo ciekawe spojrzenie na chrześcijaństwo.
Bruce Burger - Anatomia energetyczna Kompendium wiedzy. Szkoda że nie ma plansz w kolorze.
Ludwik Jerzy Kern - Ferdynand Wspaniały Wspaniała książka. Na poziomie Kubusia Puchatka
Martin Heidegger - Bycie i czas Z wielu powodów warto czytać Heideggera. Z powodu, często irytującego, ale niezwykle sugestywnego języka. Z powodu pytań o bycie i egzystencję, którą jesteśmy oraz z powodu rozważań o czasie, przestrzeni, o słuchaniu, o widzeniu, o doznawaniu czy byciu sobą. Nie jest to rzecz do przeczytania, ale do czytania, do powtarzania za Heideggerem pytań, które on stawia, a także do wymyślania innych, własnych, może ciekawszych, na bazie już postawionych...
Andriej Lewicki - Broń Lasu Mega książka jak i cała seria Serdecznie polecam każdemu kto lubi książki w stylu post Apo
Alan Butler - Pierwsza ziemska cywilizacja Neolityczni budowniczowie megalitów z Wysp Brytyjskich używali jednostki długości, która była określona do jednej dziesięciotysięcznej milimetra. Ta jednostka ma fundamentalne znaczenie dla ruchów Słońca, Księżyca i Ziemi. Funt i kwarta wywodzą się z tej prehistorycznej jednostki długości. Metry, kilogramy i litry były używane już ponad 4000 lat wcześniej, zanim „wynaleźli” je Francuzi w XVIII wieku, to trzeba przeczytać;)
Michael Tomasello - Kulturowe źródła ludzkiego poznawania Ważna książka do psychologii języka
Hein Retter - Komunikacja codzienna w pedagogice Warta przeczytania dla każdego zainteresowanego tematem
Bogdan Wojciszke - Sprawczość i wspólnotowość Świetna książka!
Leszek Szczepkowski - ABC Uprawy Marihuany Jeszcze nie czytałem ale jestem pewny że będzie kozak skoro taka tematyka..
James Patrick Hogan - Najazd z przeszłości Czytałem kilkadziesiąt lat temu, kiedy była wydana w Fantastyce. Jedna z najlepszych książek sci-fi jakie w życiu czytałem.
Nikolaus Wachsmann - Historia nazistowskich obozów koncentracyjnych Czytam... I oprócz relatywizacji ruskich obozów nie mam czego się czepic
Renee Byrne - Pomówmy o zacinaniu Jako terapeuta niepłynności mowy, znawca literatury balbutologicznej i osoba jąkająca się, która uczy innych kontroli własnego jąkania..., mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że od roku 1989 nie powstała żadna inna książka, która w tak dokładny i zrozumiały dla czytelnika sposób oddawałaby " ISTOTĘ JĄKANIA ". Pomimo swoich niezwykle cennych wartości merytorycznych, książka ta doczekała się w Polsce zaledwie jednego nakładu w wysokości ledwie 30000 egzemplarzy. Jest to zadziwiające z uwagi na fakt, iż przez ponad 30 ostatnich lat POMÓWMY O ZACINANIU była nieformalnym podręcznikiem do terapii niepłynności mowy dla wszystkich początkujących terapeutów pracujących z jąkającymi się. Nawet dzieła nowsze i o wiele bardziej obszerne merytorycznie brały swój początek w tej 95 stronicowej "BIBLII JĄKANIA". Jeżeli jesteś logopedą, neurologopedą, baubutologiem czy szamanem, który uczy się jak pracować z jąkającymi, nie chcesz płacić małej fortuny za kursy doszkalające w tej dziedzinie, książka ta, jest czymś, co musisz zdobyć bez względu na koszty. Dlaczego? Gdyż, jeżeli właściwie zrozumiesz zawarte w niej treści nie zrobisz nikomu krzywdy w trakcie prowadzenia terapii. Być może nie staniesz się od razu wysokiej klasy specjalistą w tej trudnej dziedzinie, ale... ta książka to coś znacznie cenniejszego, niż tylko dobry początek:)
Mary Webb - Ściegi hafciarskie Kieszonkowa encyklopedia różnorodnych wzorów haftów dla zainteresowanych hafciarstwem.
Tadeusz Rychter - Budowa pojazdów samochodowych Zawiera wiele szczegółów, których nie mają współczesne podręczniki.
Tony Wolf - Leśny ludek i smoki Książka mojego dzieciństwa. Mam taką masę wspomnień, że nie potrafię być obiektywny.
Władysław Studnicki - W obliczu nadchodzącej Drugiej Wojny Światowej Książka, którą się czyta z coraz większym przygnębieniem i przerażeniem, niestety prawie całkowicie zapomniana w Polsce. Wiedząc, co się wydarzy, i czytając książkę, w której autor wszystko przewidział, można tylko próbować sobie wyobrazić, jak czuł się Studnicki, który wiedział, co się wydarzy, ale nikt, kto mógł zapobiec nadchodzącej katastrofie, go nie słuchał. Można też się zastanawiać, ile jak bardzo mogły się zmienić losy Polski, ile żyć można było uratować, gdyby jednak go posłuchano.
Waldemar Cichoń - Nie martw się, Cukierku Córka zachwycona.
Aleksy Pocztowski - zarządzanie zasobami ludzkimi. Strategie - procesy - metody super książka, polecam przed snem
Evžen Boček - Ostatnia arystokratka Polecam całą serię z tego cyklu. Bardzo fajna lekka lektura z dobrym humorem.
Janusz Meissner - Czarna bandera To książka mojego dzieciństwa, czytało się ją godzinami, nie było TV nie było netu... byli przyjaciele z którymi się grało w piłkę, bawiło w chowanego... i były książki które się czytało mając w wyobraźni jej treść... niemal jak film. A Jan Kuna był wzorem silnego, uczciwego i sprawiedliwego bohatera....
Rauni Kilde - JASNE ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI TUNELU - Dr Rauni-Leena Luukanen Kilde Fenomenalna książka :-)
Alan Bullock - Hitler. Studium tyranii Dobra książka.
Neil Rackham - Sprzedaż metodą SPIN Świetna!
Milorad Pavić - Słownik chazarski. Powieść-leksykon w stu tysiącach słów. Egzemplarz męski. Wspaniała literatura. Połączenie mistycznej powieści sensacyjnej z horrorem, komedią i esejem historycznym
Robert C. Miner - Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu Polecam nawet dla początkujących dobra lektura
John J. Murphy - Analiza techniczna rynków finansowych doskonala ksiazka, napisana zrozumialym i prostym jezykiem
Katarzyna Szestak - Szary domek Wspaniała pozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Historia szarego domku chwyta za serce prostotą języka, jak również nieoczywistością fabuły. Dodatkowo stwarza okazję do refleksji nad tolerancją.
David R. Hawkins - Technika uwalniania. Podręcznik rozwijania świadomości. Lekarstwo na wszystkie problemy, psychiczne i zdrowotne! W proste rozwiązania najtrudniej uwierzyć.
Patrick Süskind - Pachnidło. Historia pewnego mordercy Zbiór ciekawych historii z życia zwierząt, autor jest specjalistą od lat pracującym ze zwierzętami, miał więc możliwość dogłębnej obserwacji swych podopiecznych. Czyta się rewelacyjnie.
Immanuel Velikovsky - Zderzenie światów Z tą pozycją pragnę się dopiero zapoznać.
Friedrich Arntzen - Psychologia zeznań świadków cudne
Bruce Eckel - Thinking in Java. Edycja polska. Wydanie IV Bardzo dobra książka
Oskar Perlin - Język hiszpański dla początkujących Super

Logowanie
Rejestracja