Fritz Rudolf Fries - Statek powietrzny: Biograficzne przyczynki do fantazji mojego dziadka

Okładka książki

Zanurz się w "Statku powietrznym" Fritza Rudolfa Friesa

"Statek powietrzny: Biograficzne przyczynki do fantazji mojego dziadka" to nie tylko tytuł powieści, to obietnica niezwykłej podróży. Książka, która podbiła serca krytyków i czytelników po obu stronach żelaznej kurtyny, zabiera nas w podróż do Niemiec i Hiszpanii pierwszej połowy XX wieku.

Poprzez pryzmat narracji wnuk odkrywa przed nami postać swojego dziadka - ekscentrycznego wynalazcę opętanego ideą stworzenia rewolucyjnego statku powietrznego. To nie tylko historia o maszynie, ale przede wszystkim o marzeniach i dążeniu do ich realizacji. O ucieczce od przyziemności ku lepszemu, utopijnemu światu bez konfliktów i ograniczeń.

Fries z maestrią łączy elementy biografii, powieści łotrzykowskiej i kroniki rodzinnej, tworząc wielobarwną mozaikę opowieści. Różne perspektywy narracyjne, komiczne zderzenia punktów widzenia i barwny język tworzą niepowtarzalny klimat powieści.

"Statek powietrzny" to nie tylko portret marzyciela, to również obraz epoki, w której przyszło mu żyć. Z kart powieści wyłania się obraz burzliwych lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, czasu, który zrodził zarówno wielkie nadzieje, jak i gorzkie rozczarowania.

Fritz Rudolf Fries, urodzony w Hiszpanii i silnie związany z jej kulturą, to autor, który potrafił tchnąć życie w historię i stworzyć powieść ponadczasową.


WydawnictwoCzytelnik
tytuł oryginałuDas Luft-Schiff
data wydania1979 (data przybliżona)
liczba stron464
słowa kluczoweliteratura niemiecka
kategoriafantastyka, fantasy, science fiction
językpolski
Możliwość komentowania i oceniania dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników, zarejestruj się!
Rejestracja jest darmowa i bardzo szybka! Kliknij tutaj aby założyć konto. Trwa to tylko 15 sekund!.
Książka Fritz Rudolf Fries - Statek powietrzny: Biograficzne przyczynki do fantazji mojego dziadka została dodana w dniu: 26.09.2022
Do tej pory zobaczyło ją ponad 2249 odwiedzających!
Miłego czytania!

Komentarze, recenzje i oceny użytkowników

Nikt jeszcze nie napisał recenzji ani nie ocenił książki Fritz Rudolf Fries - Statek powietrzny: Biograficzne przyczynki do fantazji mojego dziadka

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Rejestracja jest darmowa i bardzo szybka! Kliknij tutaj, aby założyć konto. Trwa to tylko 15 sekund!.

Podobne książki do Fritz Rudolf Fries - Statek powietrzny: Biograficzne przyczynki do fantazji mojego dziadka

Logowanie
Rejestracja